رفتن به محتوا

واتراستاپ هیدروفیلی

CivilBeton

Civil Hydro Stop
واتراستاپ هیدروفیلی نسل جدیدی از واتر استاپ ها می‌باشد که با پایه لاستیک‌های ترکیبی  ولکانیزه نشده  و آب دوست برای آب بندی درزهای اجرایی تولید می‌شود. این نوع از واتراستاپ در مواجه با آب افزایش حجم یافته و مسیر عبوری آب را مسدود می‌کند و بعد از دفع آب به حجم اولیه خود بر می‌گردد. این افزایش حجم پس از 14 روز به حدود 800 درصد می‌رسد و 6 ساعت پس از نفوذ آب آغاز می‌شود. این سیکل برای واتراستاپ هیدروفیلی مرغوب تقریباً به دفعات زیاد (تقریباً بی نهایت) قابل تکرار می‌باشد.
از محاسن واتراستاپ هیدروفیلی می‌توان به زمان قرار دادن آن‌ها در محل قطع بتن حتی بعد از اتمام بتن ریزی و قابلیت اجرا در دور لوله‌های تأسیساتی اشاره نمود. همچنین به دلیل سایز کوچک و درگیری مناسب با بتن، هنگام افزایش حجم تمام فضای خالی موجود بین واتراستاپ با بتن را پر نموده و از نفوذ آب از قسمت‌های درز سرد یا انقباضی جلوگیری می‌نماید.
 با توجه به وارداتی بودن و قیمت نسبتا بالای واتراستاپ هیدروفیلی ، معمولاً  به اشتباه از واتراستاپ های بنتونیتی به عنوان جایگزین این محصول استفاده می گردد.این دو نوع واتراستاپ از نظر عملکرد خصوصاً از نظر قابلیت تعداد دفعات انبساط و انقباض در اثر جذب و دفع آب ، هیچ شباهتی با هم ندارند.
 

روش و میزان مصرف

پیش از اجرا تمامی سطوح زیر کار می‌بایست خشک، تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و گرد و غبار، اجزاء سست، چربی و سایر موارد گردند.
با توجه به اهمیت چسبندگی واتراستاپ هیدروفیلی به بتن توصیه می‌شود از چسب مخصوص واتراستاپ هیدروفیلی برای اتصال بتن و نوار آب بند استفاده گردد برای اطمینان بیشتر می‌توان از میخ فولادی برای ثابت سازی این نوع واتراستاپ هیدروفیلی استفاده نمود، کافی است دو لبه به هم رسیده را محکم فشار دهید و ثابت سازید بدین ترتیب نیازی به اورلب وجود ندارد.
در محل قطع نوار و اتصال نوار جدید ، می توان از طریق پوشش دادن مقطعی با یک قطعه نوار اضافه در محل اتصال ،ضریب اطمینان نفوذناپذیر را در محل مذکور افزایش داد.
مقطعی که واتراستاپ هیدروفیلی در آن کار گذاری شده تا پیش از بتن ریزی نباید در آب غوطه‌ور شود. اجرای حداقل 50-75 میلیمتر پوشش یا کاور بتنی بر روی واتراستاپ هیدروفیلی الزامی می‌باشد.
بهتر است در زمان نصب و قرارگیری واتراستاپ هیدروفیلی کل مقطع خشک باشد تا چسبندگی مناسب تری بین نوار واتراستاپ و سطح بتن صورت پذیرد.

خواص و اثرات

 • کاهش میزان خطا نسبت به واتراستاپ های معمولی
 • تورم برگشت پذیر در مقابل آب
 • حفظ فرم حتی در دمای بالا
 • غیر سمی
 • نصب آسان با حداقل ریسک و خطا
 • مقاوم در برابر محیط قلیایی بتن
 • حفظ عملکرد و کارایی برابر با عمر بتن
 • مقاومت در برابر سرما و یخبندان

موارد کاربرد

 • جلوگیری از عبور آب در درزهای اجرایی و انبساطی
 • رفع نشت سازه های پایین تر از سطح آب های زیر زمینی
 • آب بندی انواع سازه های آبی بتنی نظیر سدها، تونل های انتقال آب، کانل ها و …
 • رفع نشت سازه های مدفون و نیمه مدفون
 • آب بندی دور لوله های تاسیساتی مدفون در بتن

استاندارد ها

اثرات این محصول را میتوان پس از مصرف در بتن با استاندارد زیر مورد تحلیل قرار داد:

سیویل بتن پیشرو در تولید افزودنی های بتن ASTM International 1

                         DIN53507

 ASTM D792 , ASTM D412

                                    ASTM D2240

ویژگی
مقدار
حالت فیزیکی
نوار هیدروفیلی
رنگ
سرمه ای و قرمز
نوع جنس
لاستیک ترکیبی ولکانیز نشده
وزن مخصوص
1.2 ± 0.05 g/cm³
ابعاد عرض و ضخامت نوار
22 mm x 6 mm (± 1 mm)
درصد ازدیاد طول
(ASTM D412) ⟶ ≥ 750%
مقاومت کششی
(ASTM D412) ⟶ 3 MPa
مقاومت برشی
(DIN 53507) ⟶ 8 N/mm
سختی
ا 50Shore A
شرایط نگهداری
در بسته بندی اولیه به دور از رطوبت و حرارت
بسته بندی
رول 15 متری

دانلود